Om du letar efter bra 18"-fälgar kan MAK Stone5 T Shiny Black vara värt att ta en titt på. MAK Stone5 T Shiny Black har en fälgbredd som är 7.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/130.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 56 mm. Denna variant av Stone5 T Shiny Black har ett navhål/centrumhål som är 89 mm stort. BytHjul säljer MAK Stone5 T Shiny Black 18" i sin webbshop för 3414 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 414 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stone5 T Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 56 mm |
| Navhål | 89 mm |
Stone5 Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 56 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
MAK Stone5 silver, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 56 mm.
Nomad Shiny Black från MAK är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 56 mm. Bultcirkeln är 5/130.
18"-fälg från MAK av modellen Express Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 18" och ET-måttet 56 mm.