Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4500 kronorsklassen. Fälgen heter Trek Black och den tillverkas av MAK. Fälgens bredd är 9". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 130 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/130.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 20 mm. MAK Trek Black har ett centrumhål (navhål) på 71.6 mm. En uppsättning MAK Trek Black kan bli din för endast 4440 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 440 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Trek Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
MAK Trek Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 20.
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 25 mm. Modellen heter Trek Black.
MAK Trek Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 127 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 45.
MAK Trek Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 43.