Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 5100 kronorsklassen. Fälgen heter Monaco Black polished och den tillverkas av MAK. Bredden på denna fälg är 11". MAK Monaco Black polished har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 130 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/130.
Fälgens ET-mått är 59 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 71.6 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 5010 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 010 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Monaco Black polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 59 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
Monaco Gunmetal Machined Face från MAK. Med en bredd på 11" och ett inpressningsdjup på 59 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
21"-fälg från MAK av modellen Monaco Black polished. Bultcirkeln är 5/130, bredden 21" och ET-måttet 59 mm.
En 11.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 59 mm. MAK Monaco dark är 21" och har en bultcirkel på 5/130.
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 52 mm. Modellen heter Monaco Black polished.