MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Stone5 T Shiny Black 16" är inget undantag. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 6.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/130.
Glöm inte kolla att ET 65 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 78 mm. Du hittar mer information om MAK Stone5 T Shiny Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 599 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stone5 T Shiny Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 65 mm |
| Navhål | 78 mm |
Denna 16"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 65 mm. Modellen heter Stone5 T Silver.
MAK Express Black polished, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 65 mm.
MAK Express Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 65.
KH Black från Dezent. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 65 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.