Detta är en MAK-fälg av modellen Rennen Matt Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Fälgbredden för denna variant av MAK Rennen Matt Black är 8". Fälgen har en bultcirkel som är 5/130, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 130 mm.
Fälgens ET-mått är 50 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 71.6 mm. BytHjul säljer idag MAK Rennen Matt Black för 3075 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 075 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Rennen Matt Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
Rennen Silver från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
19"-fälg av modellen Rennen Matt Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 50 mm.
Rennen Matt Black 18" från MAK med 9" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. MAK Rennen Silver är 18" och har en bultcirkel på 5/130.