MAK Rennen Silver är en fälg på 19" från MAK. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 11". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Rennen Silver är 5/130.
Denna variant av Rennen Silver kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 50 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 71.6 mm stort. BytHjul säljer MAK Rennen Silver 19" i sin webbshop för 4291 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 291 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Rennen Silver |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
19"-fälg av modellen Rennen Matt Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 50 mm.
19"-fälg av modellen Rennen Matt Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 65 mm.
Fälg från MAK på 19" med modellnamnet Monaco Black polished. Bultcirkeln är 5/130, bredden 11" och ET-måttet är 50 mm.
Leggera HLT Gloss Black från OZ är en fälg på 19" med en bredd på 11" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/130.