Denna 17"-fälg från MAK har modellnamnet Stone5 Black Machined Face. Denna fälg är 7" bred. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Stone5 Black Machined Face är 5/160.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 60 mm. Detta är en fälg med 65.1 mm stort navhål. MAK Stone5 Black Machined Face är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa MAK Stone5 Black Machined Face från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 021 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stone5 Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 160 |
| Bultcirkel | 5/160 |
| Inpressningsdjup (ET) | 60 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
MAK Stone5 T Black Machined Face, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/160 bultcirkel och ET på 60 mm.
Stone5 T Gloss Black 17" från MAK med 7" bredd och ET på 60 mm. Fälgens bultcirkel är 5/160.
Stone5 T Shiny Black från MAK är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 60 mm. Bultcirkeln är 5/160.
Stone5 T Black Machined Face 17" från MAK med 7" bredd och ET på 54 mm. Fälgens bultcirkel är 5/160.