En snygg fälg på 18" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Stilo Black Machined Face. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7.5". Fälgens cirkeldiameter är 98 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/98 för att fälgen ska passa på din bil.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Stilo Black Machined Face är 43 mm. Centrumhålet på denna fälg är 58 mm stort. Stilo Black Machined Face 18" är en snygg fälg för 3461 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 461 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stilo Black Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 98 |
| Bultcirkel | 5/98 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 58 mm |
Kassel Black Polished från MAK. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 43 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/98.
MAK Kassel dark, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/98 bultcirkel och ET på 43 mm.
MAK Magma Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 98 och som fästs med 4 bultar. 6" bredd och ET 30.
Kassel Black Machined Face 17" från MAK med 7" bredd och ET på 41 mm. Fälgens bultcirkel är 5/98.