Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4800 kronorsklassen. Fälgen heter Safari6 Gloss Black och den tillverkas av MAK. Fälgbredden för denna variant av MAK Safari6 Gloss Black är 8.5". Med en cirkeldiameter på 114.3 mm och hål för 6 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 6/114.3.
Inpressningsdjupet för MAK Safari6 Gloss Black är 45 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.0 mm stort. Safari6 Gloss Black 20" är en snygg fälg för 4796 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 796 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Safari6 Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 6/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.0 mm |
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Safari6 Gloss Black. Bultcirkeln är 6/114.3, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.
17"-fälg av modellen Safari6 Gloss Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/114.3 och ett ET-mått på 30 mm.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Safari6 Gloss Black. Bultcirkeln är 6/114.3, bredden 8" och ET-måttet är 30 mm.
Safari6 Gloss Black 20" från MAK med 8.5" bredd och ET på 20 mm. Fälgens bultcirkel är 6/139.7.