Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3100 kronorsklassen. Fälgen heter Gravel Dark och den tillverkas av MAK. Denna fälg är 7.5" bred. Bultcirkeln för denna fälg är 6/114.3.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 30 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.1 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Gravel Dark. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3053 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 053 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Gravel Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 6/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 66.1 mm |
MAK Gravel Dark, 18"-fälg, 8" bredd, 6/114.3 bultcirkel och ET på 30 mm.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MAK Gravel Dark är 17" och har en bultcirkel på 6/114.3.
16"-fälg från MAK av modellen Gravel Matt Black. Bultcirkeln är 6/114.3, bredden 16" och ET-måttet 30 mm.
Gravel Dark från MAK är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 6/114.3.