Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3100 kronorsklassen. Fälgen heter Nomad Black Machined Face och den tillverkas av MAK. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 120 mm. Du fäster fälgen med 6 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 6/120.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 50 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 74 mm. MAK Nomad Black Machined Face är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa MAK Nomad Black Machined Face från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 012 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Nomad Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 6/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 74 mm |
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Nomad Black Machined Face. Bultcirkeln är 6/120, bredden 7.5" och ET-måttet är 47 mm.
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 6/120 och ett inpressningsdjup på 47 mm. Modellen heter Nomad Shiny Black.
18"-fälg av modellen Nomad Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 50 mm.
Denna 17"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter Nomad Black Machined Face.