Om du letar efter bra 16"-fälgar kan MAK Gravel Black Machined Face vara värt att ta en titt på. MAK Gravel Black Machined Face har en fälgbredd som är 6.5". Med en cirkeldiameter på 139.7 mm och hål för 6 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 6/139.7.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 55 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 93 mm. Du hittar mer information om MAK Gravel Black Machined Face genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 673 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Gravel Black Machined Face |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 93 mm |
Gravel Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 52 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 6/139.7.
17"-fälg av modellen Gravel Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett ET-mått på 50 mm.
Gravel Dark 18" från MAK med 8" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 6/139.7.
Denna 17"-fälg från Image har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter Gravel Matt Black.