MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Nomad Black 18" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7.5". MAK Nomad Black har 6 bultar och en cirkeldiameter som är 139.7 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 6/139.7.
Inpressningsdjupet för MAK Nomad Black är 50 mm. Centrumhålet på denna fälg är 95.1 mm stort. MAK Nomad Black är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa MAK Nomad Black från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 407 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Nomad Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 95.1 mm |
20"-fälg av modellen Nomad Blk/Pol från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett ET-mått på 50 mm.
19"-fälg från MAK av modellen Gravel Black Machined Face. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 19" och ET-måttet 50 mm.
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter Safari6 Shiny Black.
MAK Gravel Matt Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 139.7 och som fästs med 6 bultar. 7.5" bredd och ET 50.