MAK Safari6 Gunmetal Machined Face är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7.5". Bultcirkeln på denna fälg är 6/139.7.
Fälgens ET-mått är 33 mm. Navhålet på MAK Safari6 Gunmetal Machined Face är 100. mm stort. Safari6 Gunmetal Machined Face 17" är en snygg fälg för 3053 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 053 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Safari6 Gunmetal Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 33 mm |
| Navhål | 100. mm |
Safari6 Gunmetal Machined Face från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 6/139.7.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 33 mm. MAK Safari6 Gloss Black är 17" och har en bultcirkel på 6/139.7.
17"-fälg från MAK av modellen Nomad Black Machined Face. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 17" och ET-måttet 33 mm.
20"-fälg från MAK av modellen Safari6 Gloss Black. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 20" och ET-måttet 30 mm.