Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3200 kronorsklassen. Fälgen heter Nomad Black Machined Face och den tillverkas av MAK. Fälgbredden för denna variant av MAK Nomad Black Machined Face är 7.5". Fälgen har en bultcirkel som är 6/139.7, vilket betyder att den har 6 bultar och en cirkeldiameter på 139.7 mm.
Glöm inte kolla att ET 50 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 93 mm. En uppsättning MAK Nomad Black Machined Face kan bli din för endast 3171 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 171 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Nomad Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 93 mm |
Nomad Shiny Black från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 6/139.7.
Nomad Shiny Black från MAK är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 6/139.7.
17"-fälg från MAK av modellen Nomad Black Machined Face. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 17" och ET-måttet 33 mm.
17"-fälg av modellen Nomad Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett ET-mått på 24 mm.