MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Trek Black 20" är inget undantag. MAK Trek Black har en fälgbredd som är 9". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Trek Black är 6/139.7.
Inpressningsdjupet för MAK Trek Black är 55 mm. Denna fälg har ett navhål som är 93.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Trek Black 20" är en snygg fälg för 4440 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 440 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Trek Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 93.1 mm |
20"-fälg från MAK av modellen Trek Black. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 20" och ET-måttet 55 mm.
Trek Black från MAK. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 19 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 6/139.7.
Gravel Black Machined Face från MAK är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 55 mm. Bultcirkeln är 6/139.7.
Fälg från Brock på 17" med modellnamnet RC35 Gloss Black. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 7.5" och ET-måttet är 55 mm.