Safari6 Gloss Black 17" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Safari6 Gloss Black har en bredd på 7.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Safari6 Gloss Black är 6/139.7.
Glöm inte kolla att ET 25 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Navhålet på MAK Safari6 Gloss Black är 106. mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2892 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 892 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Safari6 Gloss Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 106. mm |
Safari6 Gloss Black 20" från MAK med 8.5" bredd och ET på 20 mm. Fälgens bultcirkel är 6/139.7.
Denna 17"-fälg från Brock har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 25 mm. Modellen heter RC35 Gloss Black.
SP42 H Gloss Black från Spath. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 25 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 6/139.7.
Image Gravel Gloss Gunmetal, 17"-fälg, 7.5" bredd, 6/139.7 bultcirkel och ET på 25 mm.