Detta är en MAK-fälg av modellen Gravel Dark. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". MAK Gravel Dark har en fälgbredd som är 7.5". MAK Gravel Dark har 6 bultar och en cirkeldiameter som är 139.7 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 6/139.7.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 38 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 67.1 mm stort. BytHjul säljer idag MAK Gravel Dark för 3083 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 083 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Gravel Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
19"-fälg från MAK av modellen Gravel Matt Black. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 19" och ET-måttet 38 mm.
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Gravel Dark.
Gravel Dark från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 33 mm. Bultcirkeln är 6/139.7.
Gravel Gloss Gun från Image. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 6/139.7.