MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Safari6 Gunmetal Machined Face 17" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Safari6 Gunmetal Machined Face har en fälgbredd på 7.5". Bultcirkeln på denna fälg är 6/139.7.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 38 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 67.1 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Safari6 Gunmetal Machined Face 17".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 078 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Safari6 Gunmetal Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
17"-fälg av modellen Safari6 Gunmetal Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett ET-mått på 33 mm.
20"-fälg från MAK av modellen Safari6 Gun Metal Machined Face. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 20" och ET-måttet 38 mm.
Safari6 Gunmetal Machined Face från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 6/139.7.
Safari6 Gunmetal Machined Face från MAK. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 6/139.7.