En snygg fälg på 17" från Mega wheels. Denna modell har Mega wheels valt att kalla för Leo Silver. Fälgbredden för denna variant av Mega wheels Leo Silver är 7.5". Mega wheels Leo Silver fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 108 mm (bultcirkel 5/108).
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 47 mm. Centrumhålet är 63.3 mm stort. Du hittar mer information om Mega wheels Leo Silver genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 232 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Mega wheels |
|---|---|
| Modell | Leo Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 63.3 mm |
Fälg från Mega wheels på 18" med modellnamnet Leo Silver. Bultcirkeln är 5/108, bredden 8.0" och ET-måttet är 42 mm.
Mega wheels Leo Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 8.0" bredd och ET 42.
Leo Silver från Mega wheels är en fälg på 15" med en bredd på 6.0" och ET 20 mm. Bultcirkeln är 4/108.
Leo Silver 16" från Mega wheels med 6.5" bredd och ET på 32 mm. Fälgens bultcirkel är 4/108.