Mega wheels har många snygga fälgar i sitt utbud och Zenith Anthracite grey front polished 19" är inget undantag. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.0" passar. Bultcirkeln för denna fälg är 5/108.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 50 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 63.3 mm stort. BytHjul säljer idag Mega wheels Zenith Anthracite grey front polished för 1985 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 985 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Mega wheels |
|---|---|
| Modell | Zenith Anthracite grey front polished |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.0" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 63.3 mm |
Fälg från Mega wheels på 19" med modellnamnet Zenith Anthracite grey front polished. Bultcirkeln är 5/108, bredden 9.0" och ET-måttet är 53 mm.
En 9.0" bred fälg med ett inpressningsdjup på 56 mm. Mega wheels Zenith Anthracite grey är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
19"-fälg från Mega wheels av modellen Zenith Anthracite grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 30 mm.
Denna 20"-fälg från Mega wheels har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter Zenith Anthracite grey front polished.