Mega wheels Triton Black är en fälg på 18" från Mega wheels. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Mega wheels Triton Black har en fälgbredd på 7.5". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Denna variant av Triton Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 48 mm. Centrumhålet är 57.1 mm stort. BytHjul säljer idag Mega wheels Triton Black för 1604 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 604 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Mega wheels |
|---|---|
| Modell | Triton Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Triton Black från Mega wheels är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 51 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
18"-fälg från Mega wheels av modellen Triton Black. Bultcirkeln är 5/108, bredden 18" och ET-måttet 46 mm.
19"-fälg av modellen Triton Black från Mega wheels. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 50 mm.
Triton Black från Mega wheels. Med en bredd på 7.0" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.