Med ett pris på 1575 kronor är Mega wheels Leo Silver ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. Denna fälg är 8.0" bred. Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 43 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.5 mm stort. BytHjul säljer Mega wheels Leo Silver 18" i sin webbshop för 1575 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 575 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Mega wheels |
|---|---|
| Modell | Leo Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8.0" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Fälg från Mega wheels på 18" med modellnamnet Leo Silver. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8.0" och ET-måttet är 45 mm.
Fälg från Mega wheels på 18" med modellnamnet Leo Silver. Bultcirkeln är 5/108, bredden 8.0" och ET-måttet är 42 mm.
17"-fälg från Mega wheels av modellen Leo Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 43 mm.
16"-fälg av modellen Leo Silver från Mega wheels. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 43 mm.