Detta är en Mega wheels-fälg av modellen Indus Trailer Silver. Denna variant av fälgen har en diameter på 15". Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Mega wheels Indus Trailer Silver har en fälgbredd på 6.0". Mega wheels Indus Trailer Silver har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 30 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. En uppsättning Mega wheels Indus Trailer Silver kan bli din för endast 997 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 997 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Mega wheels |
|---|---|
| Modell | Indus Trailer Silver |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6.0" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
En 5.0" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. Mega wheels Indus Trailer Silver är 13" och har en bultcirkel på 5/112.
Indus Trailer Silver från Mega wheels. Med en bredd på 5.5" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 14"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
Virgo Silver 15" från Mega wheels med 6.0" bredd och ET på 38 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Leo Silver från Mega wheels. Med en bredd på 6.0" och ett inpressningsdjup på 43 mm passar denna 15"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.