Detta är en Mega wheels-fälg av modellen Triton Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Denna fälg är 7.0" bred. Fälgens cirkeldiameter är 114.3 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/114.3 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet för Mega wheels Triton Black är 40 mm. Mega wheels Triton Black har ett centrumhål (navhål) på 60.1 mm. Mega wheels Triton Black kan du köpa från BytHjul för endast 1566 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 566 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Mega wheels |
|---|---|
| Modell | Triton Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.0" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
Triton Black från Mega wheels. Med en bredd på 7.0" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Fälg från Mega wheels på 18" med modellnamnet Triton Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7.0" och ET-måttet är 34 mm.
Fälg från Mega wheels på 18" med modellnamnet Leo Silver. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8.0" och ET-måttet är 45 mm.
Triton Black från Mega wheels är en fälg på 19" med en bredd på 7.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.