Mega wheels Hercules 5 Silver är en fälg på 16" från Mega wheels. Fälgens bredd är 6.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Inpressningsdjupet för Mega wheels Hercules 5 Silver är 50 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Mega wheels Hercules 5 Silver. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1619 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 619 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Mega wheels |
|---|---|
| Modell | Hercules 5 Silver |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 66.1 mm |
Hercules 5 Silver från Mega wheels är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/112.
17"-fälg från Mega wheels av modellen Hercules 5 Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 50 mm.
Fälg från Mega wheels på 17" med modellnamnet Hercules 5 Silver. Bultcirkeln är 5/120, bredden 7.0" och ET-måttet är 50 mm.
Mega wheels Hercules 5 Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 160 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 53.