Mega wheels Hercules 5 Silver är en av våra 16"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Mega wheels. Bredden på denna fälg är 6.5". Med en cirkeldiameter på 118 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/118.
Fälgens ET-mått är 61 mm. Mega wheels Hercules 5 Silver har ett centrumhål (navhål) på 71.1 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Mega wheels Hercules 5 Silver. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1281 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 281 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Mega wheels |
|---|---|
| Modell | Hercules 5 Silver |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 118 |
| Bultcirkel | 5/118 |
| Inpressningsdjup (ET) | 61 mm |
| Navhål | 71.1 mm |
Hercules 5 Silver från Mega wheels. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 61 mm passar denna 15"-fälg till bilar med bultcirkel 5/118.
Mega wheels Hercules 5 Silver, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/118 bultcirkel och ET på 45 mm.
Fälg från Mega wheels på 16" med modellnamnet Hercules 5 Silver. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 6.5" och ET-måttet är 50 mm.
Mega wheels Hercules 5 Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 160 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 53.