Mega wheels Hercules 5 Silver är en av våra 15"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Mega wheels. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 6.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 118 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/118.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Hercules 5 Silver är 61 mm. Centrumhålet är 71.1 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Mega wheels Hercules 5 Silver 15".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 439 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Mega wheels |
|---|---|
| Modell | Hercules 5 Silver |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 118 |
| Bultcirkel | 5/118 |
| Inpressningsdjup (ET) | 61 mm |
| Navhål | 71.1 mm |
Mega wheels Hercules 5 Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 118 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 61.
Mega wheels Hercules 5 Silver, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/118 bultcirkel och ET på 45 mm.
Hercules 5 Silver från Mega wheels. Med en bredd på 7.0" och ett inpressningsdjup på 46 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Fälg från Mega wheels på 17" med modellnamnet Hercules 5 Silver. Bultcirkeln är 5/120, bredden 7.0" och ET-måttet är 50 mm.