Hercules 5 Silver 17" är en snygg fälg som tillverkas av Mega wheels. Denna fälg är 7.0" bred. Bultcirkeln på denna fälg är 5/120.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 50 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 65.1 mm. Hercules 5 Silver 17" är en snygg fälg för 1609 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 609 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Mega wheels |
|---|---|
| Modell | Hercules 5 Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.0" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Hercules 5 Silver från Mega wheels. Med en bredd på 7.0" och ett inpressningsdjup på 46 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Denna 17"-fälg från Mega wheels har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter Virgo Silver.
Virgo Silver från Mega wheels är en fälg på 17" med en bredd på 7.0" och ET 38 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Denna 17"-fälg från Mega wheels har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 47 mm. Modellen heter Virgo Silver.