Cetus Anthracite grey 18" är en snygg fälg som tillverkas av Mega wheels. Denna fälg är 8.0" bred. Fälgens cirkeldiameter är 120 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/120 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 40 mm. Denna variant av Cetus Anthracite grey har ett navhål/centrumhål som är 72.6 mm stort. Du hittar mer information om Mega wheels Cetus Anthracite grey genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 696 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Mega wheels |
|---|---|
| Modell | Cetus Anthracite grey |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8.0" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Mega wheels Triton Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7.0" bredd och ET 40.
Fälg från Mega wheels på 18" med modellnamnet Leo Silver. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8.0" och ET-måttet är 45 mm.
Triton Black från Mega wheels. Med en bredd på 7.0" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Fälg från Mega wheels på 18" med modellnamnet Leo Silver. Bultcirkeln är 5/108, bredden 8.0" och ET-måttet är 42 mm.