Denna 17"-fälg från Mega wheels har modellnamnet Lynx Silver. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Mega wheels Lynx Silver har en bredd på 7.5". Fälgen har en bultcirkel som är 6/139.7, vilket betyder att den har 6 bultar och en cirkeldiameter på 139.7 mm.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 35 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 110 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1517 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 517 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Mega wheels |
|---|---|
| Modell | Lynx Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 110 mm |
Denna 20"-fälg från American elite wheels har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 12 mm. Modellen heter Guardian Shiny Black Machined Face .
17"-fälg från Mega wheels av modellen Leo Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 43 mm.
Mega wheels Leo Silver, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 45 mm.
Mega wheels Leo Silver, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 47 mm.