Monaco RR8M Gloss Black Polished är en fälg på 18" från Monaco. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Monaco RR8M Gloss Black Polished är 5/108.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 40 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 73.1 mm. BytHjul säljer Monaco RR8M Gloss Black Polished 18" i sin webbshop för 1981 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 981 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Monaco |
|---|---|
| Modell | RR8M Gloss Black Polished |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
Fälg från Monaco på 17" med modellnamnet Rr8M Gloss Black Polished. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7.5" och ET-måttet är 40 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Monaco RR8M Gloss Black är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
RR8M Gloss Black från Monaco är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Monaco RR8M Gloss Black, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 35 mm.