Med ett pris på 1544 kronor är Monaco CL2 Anthracite Dark ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. Denna fälg är 7.5" bred. Monaco CL2 Anthracite Dark fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 108 mm (bultcirkel 5/108).
ET-måttet (inpressningsdjupet) för CL2 Anthracite Dark är 45 mm. Denna fälg har ett navhål som är 70.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer Monaco CL2 Anthracite Dark 18" i sin webbshop för 1544 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 544 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Monaco |
|---|---|
| Modell | CL2 Anthracite Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
17"-fälg från Monaco av modellen CL2 Anthracite Dark. Bultcirkeln är 5/108, bredden 17" och ET-måttet 45 mm.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Monaco CL2 Anthracite Dark är 18" och har en bultcirkel på 5/108.
Monaco CL2 Anthracite Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 40.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. Monaco CL2 Anthracite Dark är 18" och har en bultcirkel på 5/112.