Med ett pris på 2098 kronor är Monaco GP8 Gloss Black Polished ett bra alternativ bland 19"-fälgarna. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Monaco GP8 Gloss Black Polished har en bredd på 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Monaco GP8 Gloss Black Polished är 5/112.
Inpressningsdjupet för Monaco GP8 Gloss Black Polished är 45 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. BytHjul säljer Monaco GP8 Gloss Black Polished 19" i sin webbshop för 2098 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 098 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Monaco |
|---|---|
| Modell | GP8 Gloss Black Polished |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 32 mm. Monaco GP8 Gloss Black Polished är 19" och har en bultcirkel på 5/120.
19"-fälg från Monaco av modellen GP8 Gloss Black Polished. Bultcirkeln är 5/120, bredden 19" och ET-måttet 20 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Monaco GP5 Gloss Black Polished är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Denna 19"-fälg från Monaco har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter GP11 Gloss Black Polished.