Detta är en Monaco-fälg av modellen CL2T Gloss Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 16". Fälgbredden för denna variant av Monaco CL2T Gloss Black är 6.5". Monaco CL2T Gloss Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 52 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. CL2T Gloss Black 16" är en snygg fälg för 4389 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 389 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Monaco |
|---|---|
| Modell | CL2T Gloss Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 52 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Monaco CL2T Gloss Black Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 52.
Monaco CL2T Gloss Black Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 52.
CL2T Gloss Black från Monaco. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 52 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
16"-fälg från Monaco av modellen CL2T Gloss Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 16" och ET-måttet 48 mm.