Detta är en Monaco-fälg av modellen GPX Gloss Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Monaco GPX Gloss Black har en fälgbredd som är 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Monaco GPX Gloss Black är 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 48 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 70.1 mm stort. GPX Gloss Black 18" är en snygg fälg för 1707 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 707 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Monaco |
|---|---|
| Modell | GPX Gloss Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Denna 20"-fälg från Monaco har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 48 mm. Modellen heter GPX Gloss Black.
GPX Gloss Black 20" från Monaco med 8" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Fälg från Monaco på 19" med modellnamnet GPX Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 40 mm.
Monaco GPX Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 30.