Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2000 kronorsklassen. Fälgen heter GP6T Dull Black och den tillverkas av Monaco. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Monaco GP6T Dull Black har en fälgbredd på 9.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 114.3 mm och 5 hål för bultar.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 40 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 64.1 mm stort. En uppsättning Monaco GP6T Dull Black kan bli din för endast 1978 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 978 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Monaco |
|---|---|
| Modell | GP6T Dull Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 64.1 mm |
21"-fälg från Monaco av modellen GP6T Dull Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 21" och ET-måttet 48 mm.
GP6T Gloss Black från Monaco är en fälg på 21" med en bredd på 9.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
GP6T Gloss Black från Monaco är en fälg på 21" med en bredd på 10.5" och ET 48 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
19"-fälg från IT Wheels av modellen Gina Dull Anthracite. Bultcirkeln är 5/114, bredden 19" och ET-måttet 37 mm.