Om du letar efter bra 16"-fälgar kan MSW MSW79 Shiny Dark Grey vara värt att ta en titt på. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 6.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/100.
Fälgens ET-mått är 47 mm. Denna fälg har ett navhål som är 57 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. MSW MSW79 Shiny Dark Grey kan du köpa från BytHjul för endast 2024 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 024 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | MSW79 Shiny Dark Grey |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 57 mm |
MSW MSW79 Shiny Dark Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 41.
MSW MSW79 Shiny Dark Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 45.
MSW79 Shiny Dark Grey 17" från MSW med 7" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
MSW79 Shiny Dark Grey 18" från MSW med 7.5" bredd och ET på 44 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.