Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4600 kronorsklassen. Fälgen heter MSW 51 G.Blk och den tillverkas av MSW. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/108 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 32 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 73.1 mm. MSW MSW 51 G.Blk är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa MSW MSW 51 G.Blk från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 510 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | MSW 51 G.Blk |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MSW MSW 51 G.Blk/Pol är 21" och har en bultcirkel på 5/114.3.
MSW MSW 51 G.Blk/Pol är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 42.
MSW 51 G.Blk 21" från MSW med 9.5" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Fälg från MSW på 21" med modellnamnet MSW 51 G.Blk. Bultcirkeln är 5/130, bredden 9.5" och ET-måttet är 60 mm.