Med ett pris på 1625 kronor är MSW 85 Matt Gun Metal ett bra alternativ bland 16"-fälgarna. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 6.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/108.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 42 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 73.1 mm. MSW 85 Matt Gun Metal kan du köpa från BytHjul för endast 1625 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 625 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 85 Matt Gun Metal |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
18"-fälg från MSW av modellen 71 Gloss Gun Metal Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 42 mm.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. GMP Lunica Matt Gun Metal Machined Face är 19" och har en bultcirkel på 5/108.
Lunica Matt Gun Metal Machined Face från GMP. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 42 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
MSW82 Matt Gun Metal Machined Face 20" från MSW med 9" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.