Med ett pris på 3039 kronor är MSW 40 Black Polished ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. Fälgens bredd är 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Denna variant av 40 Black Polished kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 50 mm. Centrumhålet är 73.1 mm stort. BytHjul säljer MSW 40 Black Polished 17" i sin webbshop för 3039 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 039 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 40 Black Polished |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
20"-fälg av modellen 40 Black Polished från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 45 mm.
MSW 40 Black Polished, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 38 mm.
MSW 40 Gloss Gun Metal är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 35.
40 Gloss Gun Metal från MSW är en fälg på 20" med en bredd på 10" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.