En snygg fälg på 20" från MSW. Denna modell har MSW valt att kalla för 40 Gloss Gun Metal. Fälgens bredd är 10". MSW 40 Gloss Gun Metal fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Centrumhålet på denna fälg är 73.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 4631 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 631 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 40 Gloss Gun Metal |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
MSW 40 Gloss Gun Metal är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 35.
MSW 40 Gloss Gun Metal, 20"-fälg, 9" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 45 mm.
20"-fälg av modellen 40 Black Polished från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 45 mm.
Denna 20"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/110 och ett inpressningsdjup på 41 mm. Modellen heter 40 Black Polished.