Om du letar efter bra 21"-fälgar kan MSW 50 Gloss Black vara värt att ta en titt på. Fälgens bredd är 8.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 30 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 73.1 mm. 50 Gloss Black 21" är en snygg fälg för 4425 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 425 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 50 Gloss Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 25 mm. MSW 50 Gloss Black är 21" och har en bultcirkel på 5/112.
Denna 19"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 30 mm. Modellen heter 50 Gloss Black.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. MSW 50 Gloss Black är 21" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Denna 21"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter 50 Gloss Black.