MSW 50 Gloss Black är en fälg på 19" från MSW. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 27 mm. Denna fälg har ett navhål som är 73.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MSW 50 Gloss Black 19".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 095 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 50 Gloss Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 27 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
Fälg från MSW på 19" med modellnamnet 50 Matt Gunmetal Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 27 mm.
42 Gloss Black från MSW. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 27 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Denna 19"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 27 mm. Modellen heter 41 Gloss Black.
74 Gloss Black Polished 19" från MSW med 8" bredd och ET på 27 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.