MSW har många snygga fälgar i sitt utbud och 50 Gloss Black 21" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 10". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Denna variant av 50 Gloss Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 44 mm. Detta är en fälg med 66.6 mm stort navhål. En uppsättning MSW 50 Gloss Black kan bli din för endast 4425 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 425 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 50 Gloss Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
21"-fälg från MSW av modellen 50 Matt Gunmetal Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 44 mm.
Fälg från MSW på 21" med modellnamnet 50 Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10" och ET-måttet är 19 mm.
MSW 50 Gloss Black, 21"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 50 mm.
En 10" bred fälg med ett inpressningsdjup på 33 mm. MSW 50 Gloss Black är 21" och har en bultcirkel på 5/130.