79 Black Polished 17" är en snygg fälg som tillverkas av MSW. Denna fälg är 7" bred. Med en cirkeldiameter på 114.3 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/114.3.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. Denna fälg har ett navhål som är 67.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MSW 79 Black Polished. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2230 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 230 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 79 Black Polished |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
Denna 18"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter 79 Black Polished.
79 Black Polished från MSW. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Fälg från MSW på 17" med modellnamnet 79 Black Polished. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7" och ET-måttet är 40 mm.
Fälg från MSW på 17" med modellnamnet 79 Black Polished. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7" och ET-måttet är 35 mm.