Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2700 kronorsklassen. Fälgen heter 72 Gloss Black Machined Face och den tillverkas av MSW. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MSW 72 Gloss Black Machined Face är 5/114.3.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 40 mm. Detta är en fälg med 73.1 mm stort navhål. MSW 72 Gloss Black Machined Face kan du köpa från BytHjul för endast 2664 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 664 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 72 Gloss Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
72 Gloss Black Machined Face från MSW är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.
72 Gloss Black Machined Face från MSW är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.
18"-fälg av modellen 72 Gloss Black Machined Face från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.
Denna 18"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter 72 Gloss Black Machined Face.