Med ett pris på 2169 kronor är MSW 40 Van Gloss Gunmetal ett bra alternativ bland 16"-fälgarna. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 6.5". MSW 40 Van Gloss Gunmetal fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 118 mm (bultcirkel 5/118).
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 65 mm. Denna fälg har ett navhål som är 71.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. En uppsättning MSW 40 Van Gloss Gunmetal kan bli din för endast 2169 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 169 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 40 Van Gloss Gunmetal |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 118 |
| Bultcirkel | 5/118 |
| Inpressningsdjup (ET) | 65 mm |
| Navhål | 71.1 mm |
40 Van Gloss Black från MSW. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 65 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/118.
40 Van Gloss Black Polished från MSW är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 65 mm. Bultcirkeln är 5/118.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 48 mm. MSW 40 Van Gloss Black är 16" och har en bultcirkel på 5/118.
16"-fälg från MSW av modellen 40 Van Gloss Gunmetal. Bultcirkeln är 5/130, bredden 16" och ET-måttet 65 mm.