En snygg fälg på 16" från MSW. Denna modell har MSW valt att kalla för 99 Van Matt Bronze. Fälgens bredd är 6.5". MSW 99 Van Matt Bronze har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 118 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/118.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 55 mm. Navhålet på MSW 99 Van Matt Bronze är 71.1 mm stort. En uppsättning MSW 99 Van Matt Bronze kan bli din för endast 2789 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 789 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 99 Van Matt Bronze |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 118 |
| Bultcirkel | 5/118 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 71.1 mm |
MSW 99 Van Matt Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 118 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 55.
MSW 99 Van Matt Black Polished Lip är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 118 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 55.
Fälg från MSW på 18" med modellnamnet 99 Van Matt Black Polished Lip. Bultcirkeln är 5/118, bredden 7.5" och ET-måttet är 55 mm.
Denna 18"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/118 och ett inpressningsdjup på 55 mm. Modellen heter 99 Van Matt Black.