MSW har många snygga fälgar i sitt utbud och 48 Van Black Polished 18" är inget undantag. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7.5" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 5/118, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 118 mm.
Fälgens ET-mått är 53 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 71.1 mm. 48 Van Black Polished 18" är en snygg fälg för 2790 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 790 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 48 Van Black Polished |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 118 |
| Bultcirkel | 5/118 |
| Inpressningsdjup (ET) | 53 mm |
| Navhål | 71.1 mm |
48 VAN Black 18" från MSW med 7.5" bredd och ET på 53 mm. Fälgens bultcirkel är 5/118.
16"-fälg av modellen 48 Van Black Polished från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/118 och ett ET-mått på 55 mm.
16"-fälg av modellen 48 Van Black från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/118 och ett ET-mått på 55 mm.
48 Van Silver från MSW. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 68 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/118.